PT 23.08MULTIMEDIA18:00 - 00:00

18:00#PLAYRETRO

Jeśli chcielibyście wrócić do przeszłości chociaż na chwilę, polecamy odwiedzić strefę #PLAYRETRO. Jest to unikalna, multimedialna przestrzeń na terenie festiwalu, na której będziecie mogli zagrać na autentycznych, starych konsolach z lat 70., 80., czy 90. w legendarne gry takie jak: Mario czy Contra. Dzięki strefie #PLAYRETRO będziecie mogli przenieść się do świata kultowych gier i poczuć niepowtarzalny, sentymentalny klimat wirtualnej rzeczywistości z dawnych lat.

+

18:00PLAYHOUSEGAME

Grając w gry, jako postacie poruszamy się w różny sposób: na piechotę, na rowerze czy desce, samochodem… Jednak czy wpadlibyście na pomysł, aby stworzyć grę, w której poruszamy się na wózku inwalidzkim?

+

18:00TAJNY PROJEKT:OBSERWATORIUM DŹWIĘKU

Interaktywna edukacyjna instalacja multimedialna służąca do obserwacji dźwięku. Instalacja składa się z dwóch części. Pierwsza część instalacji to animacja dostarczająca użytkownikowi podstawowej wiedzy na temat fizycznych właściwości fal dźwiękowych. Druga część jest interaktywna. Generując dźwięk za pomocą kontrolera – syntezatora otrzymujemy obraz wytwarzanego dźwięku, interpretowanego poprzez specjalnie zaadoptowany do tego ekran Vectrex. Instalacja pozwala zobaczyć nam zmiany zachodzące w przebiegu dźwięku po zmianie podstawowych parametrów, takich jak amplituda czy częstotliwość, dodaniu efektów i filtrów audio lub przy użyciu mikrofonu. Całość doświadczenia przybliża oglądającemu naturę dźwięku oraz pokazuje logikę obrazów drgań harmonicznych znanych matematycznie jako figury Lissajous.

+

18:00CHLEBOWSKA: MOTH

Jako ćma latam do świateł. Nocami wypatruje sztucznych księżyców. Szukam ich w codzienności, prostych sprawach i przypadkowych przelotach po moim świecie tak aby (nie) spokojnie pędzić, skraść wypatrzony błysk. Żeby poobserwować i odnaleźć bezruch. Technicznie sprawa jest bardzo prosta: aparat ,statyw, Chleb i trochę cierpliwości.

+

18:00K.TARNOWSKI:ZMIANY STYLISTYCZNO-EKSPRESYWNE

Słowa są produktem społeczno-politycznym. Mój język nie jest moim prywatnym językiem tylko językiem społecznym. Społeczność nadaje słowom konteksty. Jednostka będąca wtórna wobec grupy społecznej używa słów również w takim kontekście.

“Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą”.

+