PT 02.08LNCH 175 BPMSTUDIO M

19:00BENGAL / DJ SET EXCLUSIVESTUDIO M / RADIO OPOLE: TWOJA MUZYKA

Bengal, czyli Michał Włodarski - opolski producent, kompozytor, multiinstrumentalista i DJ. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Pierwsze kroki stawiał ucząc się gry na pianinie i gitarze, następnie zafascynował się instrumentami perkusyjnymi. Fascynacja ta przerodziła się w miłość do połamanych bitów i muzyki elektronicznej. Jego muzyka to połączenie żywych instrumentów i elektronicznych brzmień. Swoją przygodę zaczynał w zespołach punkrockowych jako perkusista. Obecnie odnajduje się w takich gatunkach jak downtempo, dub, ambient, breakbeat czy drum’n’bass. Współtworzył między innymi w opolskiej Stereometrii i Drum Kolektiv. Wspołzałożyciel składu Propaganda Soundsystem, w którym wciąż można go usłyszeć jako DJ’a i MC. Inspiracją są dla niego tacy artyści jak Bonobo, LTJ Bukem, Monty Alexander, Monolink, Christian Loffler, US3, Seba, Calibre czy Dj Rum.

+

SO 03.08LNCH 90 BPMSTUDIO M

20:00Co∆chMotΣL / DJ SET EXCLUSIVESTUDIO M / RADIO OPOLE: TWOJA MUZYKA

Marcin Tworkowski, to niezależny beatmaker, producent z Opola. Lubi eksperymentować z brzmieniem i nie boi się myśleć inaczej. Tworzy hipnotyczne, dźwięki, jak i lżejsze klimaty lo-fi hip-hopowe. Reprezentant kolektywów Intelligent Sound, Complex Channel Records i Himalaya Collective zrzeszającego producentów z całej Polski. W ubiegłym roku debiutował na festiwalu w Berlinie.

+

21:00AWGS <HONOTU> / DJ SET EXCLUSIVESTUDIO M / RADIO OPOLE: TWOJA MUZYKA

DJ-ski projekt dwójki producentów - AWGS i KXLLAGE. Sety tego duetu są mieszanką brudnego godsconnect'owego, hip-hopowego brzmienia z czystym neosoulem i afrobeatem. Źródłem ich inspiracji jest szerokopojęty hip-hop, głównie z kalifornijskiej sceny, ale na ich bitach słychać też cięte pętle ze świeżych popowych i trapowych utworów.

+

SO 10.08LNCH 181.5 BPMHIGHLANDER

20:00PROPAGANDADJ SETS ALL NIGHT LONG

PROPAGANDA to 8-osobowy kolektyw DJ’ski, tworzony przez grupę przyjaciół, powstały w 2009 roku w Opolu. Jako pierwsza grupa muzyczna w Opolu połączyła scenę klubową z rozwijającą się wówczas sceną wizualną, była też pierwszym składem mającym w swoich szeregach VJ’ów, odpowiedzialnych za wizualną warstwę wydarzeń. Efektem tego połączenia jest nadzwyczajne i hipnotyczne show wprowadzające widzów w taneczny i wizualny trans.

+

22:00SLASH & BURZADJ + MC

BURZA - Paulina Burzyńska - Muzyka towarzyszy Paulinie od wielu lat. Swoje pierwsze wokalne kroki stawiała w wieku 7 lat na Opolskim Piosenkobraniu, na którym zdobyła I miejsce. Dzięki chęci rozwoju swojego głosu miała okazję szkolić swoje umiejętności pod okiem między innymi Grażyny Łobaszewskiej, Jarosława Kukulskiego, Ireny Jarockiej czy Czesława Majewskiego. Dzięki miłości do sceny odważyła się wystąpić w I edycji znanego programu X Factor, tym samym dostając się do pierwszej 60. Od wielu lat Paulina związana jest z opolskim chórem Opole Gospel Choir prowadzonym przez Jacka Mełnickiego. Chór ten bierze udział w licznych koncertach o wysokiej randze, jednym z nich jest coroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

SLASH - Swoją przygodę z miksowaniem rozpoczął w 2000 roku. Zafascynowany ówczesną kulturą techno oraz wytwórnią Tresor, szybko jednak odkrył swoje powołanie do połamanych dźwięków miksując szerokie spektrum nurtu zwanego drum’n’bass, który gra do dzisiaj. Przez ostatnie kilkanaście lat dał się poznać jako dj i współtwórca opolskiej sceny muzyki elektroniczej, grając również na licznych imprezach w całym kraju.

+

22:00CHOSIŃSKA & TRUFELVJS

Natalia Chosińska to artystka, która Vj zajmuje się już od jakiegoś czasu. Swoje pierwsze kroki stawiała jako studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Do tej pory współpracowała z takimi artystami jak Natalia Zamilska, Lua Preta, A- Maze, Clockwork Totem. Na Nokcie pojawiła się rok temu i ponownie zamierza czarować widownie swoimi malowidłami.

Emilia Święcka aka Trufel
opolska VJka, studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Swoją audiowizualną przygodę rozpoczęła w 2016 roku. Wtedy wraz z sześcioma innymi studentami WSUO realizowała oprawę multimedialną do koncertu Palfy Gróf, który rozpoczął obchody 31. urodzin Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem. Później świeciła dla takich wykonawców jak Bass Astral & Igo, Propaganda Soundsystem czy Sergiusz Tarasiewicz. Brała udział w różnych audiowizualnych wydarzeniach m.in. ISVJ, NOKTA, PROPA GOLD TRIP czy TrapDoor.

+

SO 17.08LNCH 120 BPMLABA NA WYSPIE BOLKO

20:00LILI POOPOO / LIVE ACTLABA NA WYSPIE BOLKO

Lili Poopoo - to duet opolskiej Singersongwriterki i wrocławskiego Perkusisty.
Ich piosenki to zgrabne kilkuminutowe kompozycje raczej nie przekraczające swoim czasem czterech minut. Inspiracją muzyków jest tematyka miłosna z różnymi jej wariacjami.
Instrumentarium zespołu to pianino i perkusja, muzycy natomiast podkreślają że daje im to dużo swobody wykonawczej na scenie. Zespół zadebiutował już w 2013 roku grając serią koncertów w undergroudowych klubach wiedeńskich. Szerszej publiczności dali się jednak poznać biorąc udział w popularnych Talent Showach. Z zespołem związanych jest parę dramatycznych historii, które są związane z dosyć oryginalnym stylem życia jaki prowadzili muzycy przez ostatnich 8 lat, będąc w niekończącej się trasie koncertowej. Podczas tych kilku lat zespół wystąpił w Austrii, Czechach, na Słowacji, wyspach brytyjskich, Niemczech, Holandii, Białorusi, Szwecji, na Łotwie, czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zespół odniósł szereg sukcesów na przeglądach młodych zespołów wygrywając większość z nich.

+

21:00EKHTO / LIVE ACTLABA NA WYSPIE BOLKO

EKHTO to intrygujący zespół zorientowany w nurcie muzyki elektronicznej i synthpopu. Instrumenty akustyczne w połączeniu z samplami, elektroniką oraz eterycznym wokalem definiują ich wyjątkowe brzmienie. Inspiracje czerpią z muzyki lat 80 i współczesnej sceny muzyki elektronicznej.
W marcu 2018 zostali laureatami Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, wyróżnieni między innymi przez Renatę Przemyk. Nieprzerwanie koncertują w klubach i na scenach plenerowych wielu miast Polski.W czerwcu 2018 ukazał się debiutancki album Volatile. Obecne na nim utwory - Imaginacja oraz Esprit Furora emitowane były między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia, Radia Opole czy Radia Luz.

+