SO 17.08LNCH 120 BPMLABA NA WYSPIE BOLKO

20:00LILI POOPOO / LIVE ACTLABA NA WYSPIE BOLKO

Lili Poopoo - to duet opolskiej Singersongwriterki i wrocławskiego Perkusisty.
Ich piosenki to zgrabne kilkuminutowe kompozycje raczej nie przekraczające swoim czasem czterech minut. Inspiracją muzyków jest tematyka miłosna z różnymi jej wariacjami.
Instrumentarium zespołu to pianino i perkusja, muzycy natomiast podkreślają że daje im to dużo swobody wykonawczej na scenie. Zespół zadebiutował już w 2013 roku grając serią koncertów w undergroudowych klubach wiedeńskich. Szerszej publiczności dali się jednak poznać biorąc udział w popularnych Talent Showach. Z zespołem związanych jest parę dramatycznych historii, które są związane z dosyć oryginalnym stylem życia jaki prowadzili muzycy przez ostatnich 8 lat, będąc w niekończącej się trasie koncertowej. Podczas tych kilku lat zespół wystąpił w Austrii, Czechach, na Słowacji, wyspach brytyjskich, Niemczech, Holandii, Białorusi, Szwecji, na Łotwie, czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zespół odniósł szereg sukcesów na przeglądach młodych zespołów wygrywając większość z nich.

+

21:00EKHTO / LIVE ACTLABA NA WYSPIE BOLKO

EKHTO to intrygujący zespół zorientowany w nurcie muzyki elektronicznej i synthpopu. Instrumenty akustyczne w połączeniu z samplami, elektroniką oraz eterycznym wokalem definiują ich wyjątkowe brzmienie. Inspiracje czerpią z muzyki lat 80 i współczesnej sceny muzyki elektronicznej.
W marcu 2018 zostali laureatami Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, wyróżnieni między innymi przez Renatę Przemyk. Nieprzerwanie koncertują w klubach i na scenach plenerowych wielu miast Polski.W czerwcu 2018 ukazał się debiutancki album Volatile. Obecne na nim utwory - Imaginacja oraz Esprit Furora emitowane były między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia, Radia Opole czy Radia Luz.

+