SO 24.08DUŻA SCENA20:00 - 01:00

20:00BODY PACKAGE+ VJ BLACK PONY

To trip hopowo – post rockowa grupa muzyczna powstała w grudniu 2015 r. – początkowo jako duet, ewoluowała w pięcioosobowy skład. Zespół ma na koncie liczne koncerty w największych polskich miastach, zagraniczną trasę koncertową oraz samodzielnie wydaną EP „Just Don’t Disappear In Silence” (2016). W 2017 roku zdobyli nagrodę specjalną na Festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie i zagrali na koncercie laureatów.
Hipnotyzujące dźwięki, których nie da się zaszufladkować w jednym gatunku muzycznym, eksperymentalne mikstury gitarowego brzmienia oraz trip hopowego minimalizmu – Body Package skutecznie zaczarują nimi każdego słuchacza.
Występ na festiwalu Nokta będzie dla nich okazją do premierowego zaprezentowania całkiem nowego materiału opolskiej publiczności.

+

21:30TIDES FROM NEBULA+ VJ MENTALNY JEŻ

Nadal ciężko nam uwierzyć, że to prawda, więc napiszemy tylko tyle: @Tides from Nebula na @Nokta Festival 2019! Od 2008 roku zespół oczarowuje słuchaczy swoją barwną, dynamiczną i przestrzenną muzyką. Jak sami mówią, nazwa projektu idealnie oddaje klimat tworzonych przez nich kompozycji. Tides from Nebula wyróżniają melancholijne, hipnotyzujące, niemal kosmiczne dźwięki. Zespół szybko podbił serca fanów oraz dziennikarzy, zdobywając uznanie jako doskonały zespół koncertowy, występując w całej Europie i na świecie. Ostatnio zespół pracował nad nowym, piątym już albumem "From Voodoo to Zen", którego premiera 20 września! @Tides from Nebula już 24 sierpnia na Dużej Scenie Nokta Festival!

+

23:00WŁADYSŁAW KOMENDAREK+ VJ V17

Instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1976-1984 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą wiele koncertów festiwalowych. Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swoich słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami.
Władysław jest artystą wszechstronnym muzycznie. Obraca się w wielu stylach- od jazzu, przez techno, po metal. Hippisowska, wręcz psychodeliczna wolność ściera się u niego z matematyczną dyscypliną futurystycznych wizji i syntetycznych brzmień. Popularność zdobył dzięki grze w prog rockowej formacji Exodus,ale jego późniejsze eksperymenty,w tym muzyka teatralna i filmowa ,sprawiają ,że dzisiaj Komendarek to nie tylko nazwisko wizjonera i pioniera polskiej elektroniki, ale wręcz osobny gatunek muzyki,czyli noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej połączone z muzyką danej chwili.
Jego grę określa się jako wielowarstwowe symfoniczne brzmienie z dużą melodyjnością z zastosowaniem niebanalnych schematów harmonicznych.

+