SO 24.08MODELATORNIA18:00 - 02:00

18:00Hollow / S.Tarasiewicz

Twórca muzyki, czerpiący inspirację z szeroko pojętej dysharmonii. Odnajdujący się w wielu ciężkich podgatunkach takich jak industrial, jednak jego twórczość nie przestaje być tylko mocą przesterowanych
brzmień.

Hollow zabierze nas w podróż w głąb bezdennej otchłani, ścieżkę zawiłą, przeplataną różnymi niewiadomymi.

+

18:20The Ice / B.Posacki

Artysta multimedialny, zajmuje się animacją eksperymentalną, nowymi mediami, grafiką, projektowaniem graficznym oraz malarstwem. Od 2001r. brał udział w ponad 40 wystawach w Polsce i zagranicą.
Artysta przedstawi swój projekt The Ice, którego premiera miała miejsce w czerwcu tego roku w Rzymie.

+

18:40Aude Rrose [FR]

Interdyscyplinarna artystka zajmująca się m.in. performancem, fotografią, dźwiękiem i projekcją. Regularnie prezentując swoje występy na arenie międzynarodowej. Jej obrazy bawią się strukturami narracyjnymi, rozwijając rozmarzone i intymne wszechświaty, badając różne formy współdziałania ciała, obrazów w ruchu, narracje dekonstrukcyjne i auto-mitologia. W jej spektaklach często wykorzystuje się protokoły scenografii na żywo, integrując wideo jako medium środowiskowe
informacje zwrotne z kamery w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę czarną skrzynkę jako możliwą przestrzeń oniryczną, w której dźwięki i obrazy komunikują się w poetyckiej i narracyjnej podróży.

+

19:20ABDX [MEX]

Twórca pochodzący z Meksyku, na co dzień mieszkający w Europie. Łączy różne gatunki, takie jak IDM, glitch, techno i noise z cyfrową instalacją audiowizualną pracując w różnych protokołach, takich jak Midi i Osc.

Swoje projekty prezentował w wielu krajach w Europie i na świecie, m.in: Meksyku, Włoszech, Grecji, Macedonii, Litwie, Holandii, Niemczech, Anglii, Polsce, Serbii i Węgrzech. Wśród nich odwiedził wiele koncertów i festiwali takich jak LPM, Insanitus, Ateny Viedo Art Festival, Kanal 103 czy Unrenderer.

+

20:00Constrct / Kat NAJ

Urodzona w 1988, artystka wizualna, performerka wizualna,
producentka generatywnych wizualizacji, architektka. Zwyciężczyni konkursu VJ Contest podczas Kyiv Lights Festival 2018 oraz zdobywczyni trzeciego miejsca na Art Vision Vjing
2018 w Moskwie. Wykorzystując swoje doświadczenie jako architekt, eksploruje relację między dźwiękiem, a przestrzenią. Bazując na przeświadczeniu, że proces tworzenia jest równie ważny co efekt końcowy, projektuje żywe cyfrowe organizmy, którymi steruje podczas występów. Muzykę przygotowal Patryk Chylinski, urodzony w 1992, twórca generatywny, łączący świat rzeczywisty ze światem cyfrowym. Muzyk eksperymentalny, szukający piękna w lękach, depresji i brudzie.

Tytuł: Constrkt
Geometryczna kompozycja sterowana przez dźwięk oraz twórców. Inspirowana ruchami konstruktywizmu i metabolizmu, gdzie pojedyńcze elementy, są częścią większej całości, a ich zależności wywołują silne emocjonalne reakcje.

+

20:40Loon + Persus Nine [esp]

Dwoje artystów pochodzących z Hiszpanii, którzy rozpoczęli współpracę pod koniec roku 2016. Swój pierwszy wspólny projekt nazwali TERRITOIRES, którego celem było pokazanie ludziom nowych horyzontów, nie rezygnując przy tym z przyjemności bawienia się przy dobrej muzyce. Persus Nine jest producentem i sound designerem, który rozciąga rozległy muzyczny przekaz, złożony z głębokich basów z rozmarzoną atmosferą, szybkimi przejściami i niezwykłymi samplami. Z kolei Loon jako doświadczony tworca wizualny w swojej karierze współpracował m.in. z Audiofly, Kiasmos czy Nicolą Cruz.

+

21:40Scar Polish [gb/de] + VJ Michta

Scar Polish to pseudonim artystyczne Brytyjczyka - Robina Fishera, który na co dzień mieszka w Berlinie, w którym kontynuuje swoją działalność muzyczną. Wywodząc się z indie rockowych wpływów, następnie przestawiając się na elektroniczne granie, Scar Polish wykonuje nowy muzyczny skok w senną psychodelię, surowe samplowanie i eteryczne pejzaże dźwiękowe, a jednocześnie zachowuje swą swawolność, osobisty charakter, lo-fi w pełni i co najważniejsze - czyni sprawiedliwość wobec sceny DIY.
“Łącząc elementy z psycho-rocka z najlepszym połączeniem samplingu i elektroniki glitch lo-fi. Wyrafinowana estetyka Fishera i urzekające występy na żywo podnoszą mu reputację, na którą zasługuje w kwitnącej, podziemnej scenie niemieckiej stolicy.” - tak o nim pisze Gazeta the 405.

+

22:40Da Vosk Docta + VJ Nosova [ukr]

Producent muzyczny urodzony w 1991 roku we Wrocławiu. Znudzony tworzeniem klasycznych samplowanych bitów, zaczął eksperymentować z muzyką elektroniczną. Przez lata DVD stworzył wiele utworów, które wywarły duży wpływ na słuchaczy, osiągając w sumie miliony wyświetleń i przyciągając tłumy fanów do klubów i festiwali. W 2017 roku ukazał się pierwszy, ciepło przyjęty album „Even If You Didn’t Expect It”, na którym producent próbował zaprezentować się słuchaczom z zupełnie innej strony niż wcześniej. Początkowo płyty DVD były mieszaniną trapowych bitów i ciężkich witch-houseowych syntezatorów. Z biegiem czasu jego styl zaczął stawać się bardziej melodyjny i lekki, zachowując to „coś”, co odróżniało go od innych producentów muzycznych. Głównym założeniem zawsze było jednak wzbudzanie emocji u słuchacza, czasem smutnych i nostalgicznych, innym razem wesołych i budujących. Obecnie DVD pracuje nad nowymi projektami, koncentrując się zarówno na komponowaniu nowych piosenek, jak i doskonaleniu umiejętności produkcji dźwięku, miksowania i masteringu nagrań.

VJ NOSOVA - pochodząca ze Lwowa, absolwentka Wydziału Sztuki UO (spec. projektowanie graficzne i nowe media). Jako VJ debiutowała podczas Nokta Festival 2018 z autorskim AV performensem "Bardo" do muzyki autorstwa Podval Capella. W swoich realizacjach rytm muzyczny łączy z ruchem ludzkiego ciała - właśnie ciało w muzyce zanika, pozostawiając tylko nagą duszę i jej słabości. Od marca zasilająca szeregi opolskiego kolektywu VJ’skiego v17

+

23:50Leo Zen [jp/can] + VJ Praczuk

Pochodzący z Japonii, mieszka na co dzień w Kanadzie. Od najmłodszych lat żywił zamiłowanie do ciężkiego basu. Zanurzając się w produkcyjną stronę muzyki, szybko odkrył talent do tworzenia solidnych, nieczystych, twardych linii basowych, połączonych z melodyjnym brzmieniem.
Jego sety o wysokiej energii, składają się z oryginalnej produkcji, różnorodnego miksowania, urzekającej obecności scenicznej i niesamowitego timingu. Leo Zen używa muzyki jako narzędzia do wyrażania swoich doświadczeń, pobudzania umysłu poprzez dźwięk, udowadniając tym samym, że granice nie istnieją.

Mikołaj Praczuk - Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się manipulacją obrazem i dźwiękiem, stawia pierwsze
kroki jako VJ od 2016r. W roku 2016 brał udział w wielu pokazach audiowizualnych, m. in. w Teatrze Witkacego w Zakopanem podczas koncertu zespołu Palfy Gróf, następnie przeglądu studenckiego ISVJ w Opolu, w trakcie którego wykonywał wizualizacje do muzyki elektronicznego duetu RYSY. Pod koniec czerwca odpowiadał również za oprawę wizualną do solowego koncertu Wojciecha Urbańskiego, współtworzącego RYSY, występującego jako V/O na festiwalu Open’er w Gdyni. W lipcu ponownie wspólnie z innymi studentami Instytutu Sztuki zaangażował się w koncert Palfy Gróf w Opolu, improwizował w duecie z Piotrem Nierobiszem (neon m3) a także Propaganda Soundsystem podczas kolejnej edycji przeglądu ISVJ.

+

00:50DJ-VJ Arkaei

Arkaei to DJ, VJ i producent z zamiłowaniem do breakbeatów we wszystkich smakach i całkowicie nieustraszonym podejściem do każdej technologii. W ciągu ostatniej dekady wygrał kilka bitew kontrolerskich i wziął udział w Mistrzostwach Świata DJ-ów IDA w sumie 5 razy. Znany z tego, że zawsze zawiera coś nieoczekiwanego w swoich występach, wciąż rzuca wyzwanie tradycyjnym koncepcjom DJ-a wykorzystującym czujniki ruchu, kamery 3D, wizualizacje generowane na żywo, instrumenty takie jak Theremin, Game Boy - a ostatnio także harfę laserową RGB

+

01:50DJ Ju Bass + VJ Pan Jan

Polski producent,dj,turntablista.Swoją drogę rozpoczął od słuchania muzyki, by przejść do tworzenia własnych produkcji. Mając już pierwszy mixer, gramofon oraz strych wypełniony starymi winylami udoskonalał swoje umiejętności o samplowanie, oraz scratch. Zainspirowany muzyką symfoniczną i etniczną, wplatał jej elementy do swoich produkcji. W ten sposób zaczął się kształtować jego muzyczny charakter.

Ma za sobą niezliczoną ilość imprez u boku różnych artystów z całego świata, m.in. Truth,Bare Noize,Radikal Guru, Kwazar, Tom Encore, My Head Is Dubby, Blackleg, Kicó Mdfk & Mc Pinki, Porta (UK) Subwena: DT & MacBeat , Dub Exciters, Killa Beatz Crew Mc Antone Suicide One, Your Niece(UK), DubSeed, Rise up! Sound System, EastWest Sound, Jarecki & BRK, Abradab, Frenchman, 2K, Mighty Yoda Adepts, DruMachine, Basscamp (DE), Abstract Sonance(CAN), Leo Zen (JAP / CAN). Występował również m. in. na ISVJ, czy też na festiwalu Nokta, gdzie występował oraz był odpowiedzialny za muzykę w ledowym show pt. No.ID.

Na opolskiej scenie muzycznej grał jako dj hip-hopowy z raperami i B-boyami. Ciekawość jednak ciągnęła go gdzieś dalej, głębiej... Fascynacja Dubstepem i Drum&Bassem zbiegła się w czasie z poznaniem kolektywu Propaganda Soundsystem, w którym spełnia się do dziś jako DJ.

+