PT 23.08FOYER20:00 - 00:00

20:00THE FAKE

to psychodeliczny zespół rockowy z Wrocławia, ale z członkami z Turcji, Norwegii i Polski. Zespół rozpoczął działalność w 2014 roku, ale zaczął grać na żywo poważnie w 2018 roku. Zespół radził sobie dobrze na wrocławskiej scenie, wykonując za każdym razem kilka niezłych koncertów dla pełnych taktów, a nawet swój najnowszy singiel znalazł się w redakcji Spotify Playlist .
Więc kto wie...

+

21:10SHADOK I MALWA + VJ TRUFEL

W składzie: Jarek Shadok (wokal, gitara), Malwa (perkusja, wokale towarzyszące), bas (poprzednio Johny Yul, obecnie Wojciu). Zespół charakteryzuje spora dawka energetycznych riffów, chwytliwych melodii z eksperymentalnym brzmieniem. Oscylują gdzieś pomiędzy hałaśliwym rockandrollem, a transowo-uspokajającymi

+

22:20BÖN + MONA WITKOW WIDEO

Polscy twórcy dźwięku, poszukujący swojej ścieżki poprzez klimat przeszłości i teraźniejszości, pozwalając, by ich dźwięki przemawiały same za siebie. Łącząc zachód ze wschodem i północą z południem, zaznaczają swoją rytualną wypowiedź na temat światowej muzyki szamańską atmosferą i medytacyjnym rytmem.

+

PT 23.08MODELATORNIA18:00 - 02:00

18:00ARTIFICIAL LOVE / TAJNY PROJEKT

Tajny_projekt to kolektyw artystyczny działający w obszarze nowych mediów. Kolektyw powstał w Katowicach w 2016 roku. Dzięki połączeniu solidnej wiedzy artystycznej oraz technicznej, tajny_projekt w swoich pracach stara się połączyć kreatywność i nowe technologie w celu stworzenia interesujących, interaktywnych instalacji multimedialnych, treści audio-wizualnych czy performensów. Dla nich nowe media to przyszłość w kreacji i ucieczka od schematu.

+

18:20ERE / VJ PANNA ULA + DJ USZKO

Dłuższy czas byłam związana z Trójmiastem gdzie min. studiowałam na ASP na wydziale intermediów. Działam na płaszczyznach vj’ingu oraz sztuk medialnych. Moje sukcesy zagraniczne min. obejmują udział w 2 edycjach Live Performance Meeting w Rzymie oraz Kapsztadzie, „świecenie” na znanych imprezach techno Liber null, klubach OHM Berlinie, Uebel und Gefarlisch w Hamburgu oraz Festiwalu poezji w Rydze. W Polsce jako Vj przedewszystkim działałam w Trójmieście min. festiwal Street Waves, Teatr Shakespearowski, warsztaty VJ. Przemieszczając się w kraju brałam udział w min. BringYourOwnBeamer, Tauron festiwal.Równocześnie zajmuję się sztuką medialną, do tej pory wystawiałam prace min. w BWA w Wrocławiu, IKM w Gdańsku, Kolonii Artystów w Gdańsku, Trafo w Szczecinie, Starej Wozowni w Toruniu. Jestem laureatką nagrody Grand Prix w konkursie Inspiracje w Szczecinie, odbyłam również rezydencje artystyczną w Strasbourgu w Francji.
Obecnie staram się zatrzeć podział pomiędzy moimi pracami medialnymi a Vj’ingiem aby pozbyć się kategoryzowania form artystycznego wyrazu. Język wizualny zaczyna się przenikać tworząc nową narrację oraz jakość w moim stylu.

Ere po angielsku to poprzedzający, przeszły ale wypowiada się jak air czyli powietrze. W tym projekcie łączę swój materiał oraz stock video stosując własne techniki remiksu. Używam celowo klipów i efektów znalezionych online na równi z moimi ponieważ interesuje mnie open source i to jak wartość własności obrazu ustępuje wartości konceptu oraz działania. Staram się kierować intuicją w doborze materiału który następnie przetworzony, zostaje zwrócony w formie VJ setu granego na żywo. Do całości staram się wmieszać dystopijność, glitch, absurd i ironię. Materiał dla ERE nie był wcześniej pokazywany.

+

18:50IMAGINARIUM / ARI DYKIER

Artysta wizualny, który z pasją do animacji skupił się na tworzeniu animowanych wizualizacji i często podejmując udział w największych festiwalach na całym swiecie, takich jak: Live Performers Meeting (Kapsztad, Rzym, Amsterdam), Visual Brasil (Barcelona), Vj Mapping Tournament (Guadalajara, Meksyk 2017) Generować! (Tybinga) Festivalito 2018 (Montevideo) VJ Experience (Nicea) Jerusalem Light Festival 2019 Dour Festival 2019.Jego prace nawiązują do tradycji surrealistycznej animacji i szerokiej gamy sztuki gatunki. Próbuje tego poprzez wizualizacje wykonane ze starych ilustracji odtworzyć doświadczenie snu i onirycznej rzeczywistości, czerpiąc inspirację bajki z dzieciństwa, filmy, obrazy, książki lub muzyka. Jako samouk jako animator tworzy swoje treści, ale wykorzystuje techniki cyfrowe daje również próbę tradycyjnej animacji rysowania ręcznego.

Imaginarium to projekt , który zagłębiając się w naszą nieświadomość usiłuje zatrzeć granice między rzeczywistością a światem wyobrażonym. To ponadczasowe doświadczenie,które przy użyciu symboli łączy widza z jego wewnętrznym ja i porywa w niezapomnianą podróż. Projekt zbudowany jest w technice collage w oparciu o stare ilustracje.

+

19:30CZYŻ

Projektant graficzny i artysta audio-wizualny. Absolwent ASP Katowice aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Z polską sceną niezależnej muzyki łączy go współpraca z Requiem Records (video/VJ). W 2019 wydał dwie EP, jedną z zespołem MONOZAUR (Dark Summer EP) i drugą solową jako PIGGMENTS, o której tak piszą 3szostki.pl "Na EPce Occlusion dochodzi do niewidzialnych modyfikacji, a czasem nawet dekonstrukcji progresywnej elektroniki”. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem.

+

20:30TOMASZ MREŃCA + VJ V17

Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Mreńca to artysta tworzący elektroniczno-akustyczne kompozycje na pograniczu gatunków, balansując między ambientem a muzyką eksperymentalną. Tomasz jest autorem dwóch solowych albumów, wydanego w lutym 2018 roku „Peak” (Nowe Nagrania) oraz opublikowanego w 2016, debiutanckiego „Land” (For Tune). Mreńca realizuje się również jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, instalacji artystycznych i innych nieszablonowych projektów.

Grupa V17 to opolski, nieformalny kolektyw VJ-ski, zrzeszający twórców wizualnych związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Grupa oficjalnie działa od połowy 2017 roku, a jej główną cechą jest różnorodność form wizualnych. Każdy z VJ-ów zajmuje inny obszar poszukiwań estetycznych. Od subtelnego wideo, aż po agresywne animacje generatywne. Grupa będzie obecna podczas tegorocznej edycji Nokta Festival, gdzie zaprezentuje specjalnie przygotowane sety wizualne. Wystąpią m.in. Natalia Nosova, Emilia Święcka, Natalia Chosińska, Emilia Michta, Krzysztof Tarnowski i Mikołaj Praczuk.

+

21:40DESU + VJ CHOSIŃSKA

Czyli Sylwester – producent, muzyk, a od niedawna DJ związany rękami i nogami z Opolem.
Jako muzyk Sylwester wybrał najmniej skrępowaną formę wyrazu czyli improwizację, bo ta daje mu najwięcej satysfakcji. Jako Desu stara się, by jego sety były w stałej relacji z odbiorcami, tak jakby sam był wśród nich.
Na codzień gra w zespole PIOSENKI gdzie jedną ręką buduje loopy na automacie perkusyjnym, a drugą wygrywa wesołe melodie na klawiszach. Tworzył projekt OUTCHROMA, który wystąpił m.in. na drugiej edycji NOKTY.
Pod postacią DJa dał się poznac na imprezach spod szyldu HEDONIST, ISVJ czy PROPAGANDA prezentując selekcje w zróżnicowanych stylach: od downtempo po hard techno. Tym razem mozecie się spodziewac niesztampowego techno, wędrującego od minimalu po acid.

Natalia Chosińska to artystka, która Vjingiem zajmuje się już od jakiegoś czasu. Swoje pierwsze kroki stawiała jako studentka Wydziału Sztuki. Do tej pory współpracowała z takimi artystami jak Natalia Zamilska, Lua Preta, A- Maze, Clockwork Totem. Na Nokcie pojawiła się rok temu i ponownie zamierza oczarować publiczność swoimi malowidłami.

+

22:50PALMS COLLECTOR

Audiowizualny projekt artysty Tworzącego pod pseudonimem Lucas Palmer. Głównymi inspiracjami artysty są wielkomiejskie przestrzenie kontrastujące z rajskimi sceneriami, kosmos, natura, fotografia dokumentalna, graffiti, cyfowa rzeczywistość i tajemnice ludzkiej egzystencji, Na przełomie 2019/2020 ukażę się
retrospekcyjny longplay artysty "Palmdreams/Hawaiian dreams 2011-2019" zawierający 8 utworów z videoklipami i materiałem nagranym na przestrzeni ostatnich osmiu lat, a także dwa dwugodzinne dj sety. Podczas nokty artysta zaprezentuje dj set z utworami, które znajdą się w setach longplayu, nagrania z wideoklipów i konceptualny zarys całego albumu. przekrój gatunków: Od ambientowych brzmień, przez mocno undergroundowe klimaty electro, ambient techno, rapowe instrumentale po lofihouse, acid house

+

00:00TOMASHEVSKY B2B AWIDE

Muzyka towarzyszy mu od dziecka, kiedy to inspiracje zaczął czerpać od starszego brata. To dzięki niemu miał możliwość słuchać pionierów elektroniki, rapu, jazzu czy rocka. Graniem na poważnie zajął się w roku 2011 Zadebiutował na imprezie w czeskim klubie Redhouse. Gdzie można było go usłyszeć pod pseudonimem Teyot D.
Działalność djska Tomashevskyego nie ogranicza się tylko do jednego stylu. Gra muzykę techno, acid, minimal, tech house, nu disco czy deep house. W swoich setach stawia na różnorodne efekty, hipnotyczne i minimalistyczne dźwięki jednocześnie przykładając ogromną wagę do selekcji.

A:WIDE - Młoda DJ’ka z południa Polski. Od małego związana z muzyką. Absolwentka w klasie gitary oraz fortepianu. Z zamiłowania do muizyki postanowiła spróbować swoich sił za DJ’ka. W swoich setach stara się łączyć różne gatunki muzyczne. Począwszy od klasycznego 4/4, poprzez acid, melodic, dark techno oraz oldschool trance. W zależności od humoru oraz okoliczności lubuje się również w minimalach, new beat, a także italo disco.

+

PT 23.08MULTIMEDIA18:00 - 00:00

18:00#PLAYRETRO

Jeśli chcielibyście wrócić do przeszłości chociaż na chwilę, polecamy odwiedzić strefę #PLAYRETRO. Jest to unikalna, multimedialna przestrzeń na terenie festiwalu, na której będziecie mogli zagrać na autentycznych, starych konsolach z lat 70., 80., czy 90. w legendarne gry takie jak: Mario czy Contra. Dzięki strefie #PLAYRETRO będziecie mogli przenieść się do świata kultowych gier i poczuć niepowtarzalny, sentymentalny klimat wirtualnej rzeczywistości z dawnych lat.

+

18:00PLAYHOUSEGAME

Grając w gry, jako postacie poruszamy się w różny sposób: na piechotę, na rowerze czy desce, samochodem… Jednak czy wpadlibyście na pomysł, aby stworzyć grę, w której poruszamy się na wózku inwalidzkim?

+

18:00TAJNY PROJEKT:OBSERWATORIUM DŹWIĘKU

Interaktywna edukacyjna instalacja multimedialna służąca do obserwacji dźwięku. Instalacja składa się z dwóch części. Pierwsza część instalacji to animacja dostarczająca użytkownikowi podstawowej wiedzy na temat fizycznych właściwości fal dźwiękowych. Druga część jest interaktywna. Generując dźwięk za pomocą kontrolera – syntezatora otrzymujemy obraz wytwarzanego dźwięku, interpretowanego poprzez specjalnie zaadoptowany do tego ekran Vectrex. Instalacja pozwala zobaczyć nam zmiany zachodzące w przebiegu dźwięku po zmianie podstawowych parametrów, takich jak amplituda czy częstotliwość, dodaniu efektów i filtrów audio lub przy użyciu mikrofonu. Całość doświadczenia przybliża oglądającemu naturę dźwięku oraz pokazuje logikę obrazów drgań harmonicznych znanych matematycznie jako figury Lissajous.

+

18:00CHLEBOWSKA: MOTH

Jako ćma latam do świateł. Nocami wypatruje sztucznych księżyców. Szukam ich w codzienności, prostych sprawach i przypadkowych przelotach po moim świecie tak aby (nie) spokojnie pędzić, skraść wypatrzony błysk. Żeby poobserwować i odnaleźć bezruch. Technicznie sprawa jest bardzo prosta: aparat ,statyw, Chleb i trochę cierpliwości.

+

18:00K.TARNOWSKI:ZMIANY STYLISTYCZNO-EKSPRESYWNE

Słowa są produktem społeczno-politycznym. Mój język nie jest moim prywatnym językiem tylko językiem społecznym. Społeczność nadaje słowom konteksty. Jednostka będąca wtórna wobec grupy społecznej używa słów również w takim kontekście.

“Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą”.

+

PT 23.08PLAC TEATRALNY18:00 - 23:40

18:00DJ WILD ROSE

Przygodę z muzyką zaczęł już w młodości poruszając się i odkrywając house i electrohouse. W pewnym momencie coś się zmieniło i zaczął szukać niekomercyjnych dźwięków. Stając się fanem wytwórni takich jak Minus, Cocoon oraz Perlon. Przez cały czas szukał własnego stylu i jakiś czas temu w końcu udało mu się go znaleźć. Obecnie inspiracje czerpie z rumuńskiego minimalu, deep house oraz południowych odmian tej muzyki w swoje sety wrzuca wstawki z afrohouse oraz orientali. Do tej pory występował głównie na różnych undegroudnowych imprezach typu Gain, Hedonist będąc jednocześnie organizatorem cyklu prywatnych imprez Audiogarden w Niemodlinie

+

19:00DJ Tmk

TMK - to pseudonim Tomasza Krawczyka, artysty oraz aktywisty pochodzącego z Opola, który określa się jako dinozaur opolskiej sceny undergroundowej. Do jego osiągnięć można zaliczyć powołanie do życia agencji Bitter Sweet - odnogi legendarnego Substanz Art. TMK jest miłośnikiem zarówno elektronicznych jak i minimalistycznych brzmień, które będzie można usłyszeć już w piątek, podczas autorskiego dj set’u na Placu Teatralnym.

+

20:00TRAP DOOR

Instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1976-1984 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą wiele koncertów festiwalowych. Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swoich słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami.
Władysław jest artystą wszechstronnym muzycznie. Obraca się w wielu stylach- od jazzu, przez techno, po metal. Hippisowska, wręcz psychodeliczna wolność ściera się u niego z matematyczną dyscypliną futurystycznych wizji i syntetycznych brzmień. Popularność zdobył dzięki grze w prog rockowej formacji Exodus,ale jego późniejsze eksperymenty,w tym muzyka teatralna i filmowa ,sprawiają ,że dzisiaj Komendarek to nie tylko nazwisko wizjonera i pioniera polskiej elektroniki, ale wręcz osobny gatunek muzyki,czyli noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej połączone z muzyką danej chwili.
Jego grę określa się jako wielowarstwowe symfoniczne brzmienie z dużą melodyjnością z zastosowaniem niebanalnych schematów harmonicznych.

+

21:00Pokaz Animacji WSUO

Podczas festiwalu zaprezentuje się również Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, a właściwie jego studenci. Będziemy mieli okazję zobaczyć pokaz wyselekcjonowanych, stworzonych przez nich animacji.

+

21:30OPOLSKIE LAMY: PHOTON

Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia - i dalej w kierunku nieznanej przyszłości.

“Opolskie Lamy” to stowarzyszenie, które powstało w październiku 2009r. dzięki organizatorom, miłośnikom i przyjaciołom opolskiego festiwalu o tej samej nazwie. Festiwal Opolskie Lamy jest drugim, zaraz po Festiwalu Polskiej Piosenki wydarzeniem, z którym kojarzone jest miasto Opole!

+

23:40MANTIKORA FIRE SHOW

Grupa złożona z młodych i kreatywnych osób z szeroką gamą zainteresowań: muzycy, tancerze, aktorzy i kuglarze.
“Postanowiliśmy połączyć nasze pasje, przyprawić je ogniem i stworzyć teatr, który zaoferuje publiczności jedyne w swoim rodzaju przeżycia!”

+