PT 23.08PLAC TEATRALNY18:00 - 23:40

18:00DJ WILD ROSE

Przygodę z muzyką zaczęł już w młodości poruszając się i odkrywając house i electrohouse. W pewnym momencie coś się zmieniło i zaczął szukać niekomercyjnych dźwięków. Stając się fanem wytwórni takich jak Minus, Cocoon oraz Perlon. Przez cały czas szukał własnego stylu i jakiś czas temu w końcu udało mu się go znaleźć. Obecnie inspiracje czerpie z rumuńskiego minimalu, deep house oraz południowych odmian tej muzyki w swoje sety wrzuca wstawki z afrohouse oraz orientali. Do tej pory występował głównie na różnych undegroudnowych imprezach typu Gain, Hedonist będąc jednocześnie organizatorem cyklu prywatnych imprez Audiogarden w Niemodlinie

+

19:00DJ Tmk

TMK - to pseudonim Tomasza Krawczyka, artysty oraz aktywisty pochodzącego z Opola, który określa się jako dinozaur opolskiej sceny undergroundowej. Do jego osiągnięć można zaliczyć powołanie do życia agencji Bitter Sweet - odnogi legendarnego Substanz Art. TMK jest miłośnikiem zarówno elektronicznych jak i minimalistycznych brzmień, które będzie można usłyszeć już w piątek, podczas autorskiego dj set’u na Placu Teatralnym.

+

20:00TRAP DOOR

Instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1976-1984 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą wiele koncertów festiwalowych. Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swoich słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami.
Władysław jest artystą wszechstronnym muzycznie. Obraca się w wielu stylach- od jazzu, przez techno, po metal. Hippisowska, wręcz psychodeliczna wolność ściera się u niego z matematyczną dyscypliną futurystycznych wizji i syntetycznych brzmień. Popularność zdobył dzięki grze w prog rockowej formacji Exodus,ale jego późniejsze eksperymenty,w tym muzyka teatralna i filmowa ,sprawiają ,że dzisiaj Komendarek to nie tylko nazwisko wizjonera i pioniera polskiej elektroniki, ale wręcz osobny gatunek muzyki,czyli noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej połączone z muzyką danej chwili.
Jego grę określa się jako wielowarstwowe symfoniczne brzmienie z dużą melodyjnością z zastosowaniem niebanalnych schematów harmonicznych.

+

21:00Pokaz Animacji WSUO

Podczas festiwalu zaprezentuje się również Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, a właściwie jego studenci. Będziemy mieli okazję zobaczyć pokaz wyselekcjonowanych, stworzonych przez nich animacji.

+

21:30OPOLSKIE LAMY: PHOTON

Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia - i dalej w kierunku nieznanej przyszłości.

“Opolskie Lamy” to stowarzyszenie, które powstało w październiku 2009r. dzięki organizatorom, miłośnikom i przyjaciołom opolskiego festiwalu o tej samej nazwie. Festiwal Opolskie Lamy jest drugim, zaraz po Festiwalu Polskiej Piosenki wydarzeniem, z którym kojarzone jest miasto Opole!

+

23:40MANTIKORA FIRE SHOW

Grupa złożona z młodych i kreatywnych osób z szeroką gamą zainteresowań: muzycy, tancerze, aktorzy i kuglarze.
“Postanowiliśmy połączyć nasze pasje, przyprawić je ogniem i stworzyć teatr, który zaoferuje publiczności jedyne w swoim rodzaju przeżycia!”

+